لطفا صبر کنید
در حال بارگزاری صفحه اصلی لطفا صبر کنید...
شما در حال مشا هده یکی از صفحات داخلی سایت می باشید در صورتی که به صورت خودکار به صفحه اصلی منتقل نمی شوید از لینک زیر استفاده نمایید

ورود به صفحه اصلی فروشگاه

نقشه سایت

خرید شاهکارهای نقاشی جهان چگونه خلق شدند؟

کلمات مرتبط

شاهکارهای نقاشی جهان چگونه خلق شدند؟ Private life of a masterpieceشاهکارهای نقاشی جهان چگونه خلق شدند؟


در این سری از مستندها ، یکی از مطرح ترین نقاشی های نقاش به عنوان محوریت اصلی فیلم انتخاب می شود و در طول مستند به تجزیه و تحلیل آن اثر می پردازند.
GOYAتابلوی  “ سوم ماه می 1808 ”ساعت 3 صبح است ... در یکی از خیابان های پشتی مادرید ...گروهی از اسپانیایی ها توسط سربازان فرانسوی که شهر را اشغال کرده اند بازداشت و یک جا جمع شده اند ...آنان به آنجا برده شده اند تا تیرباران شوند !
FRANCESCAتابلوی “ رستاخیز مسیح ” در یکی از شهرهای کوچک ایتالیا روزی تازه آغاز می شود ...4 سرباز به خواب رفته اند و از معجزه ای که در پشت سرشان در حال اتفاق افتادن است بی خبر هستند ... عیسی مسیح در حال برانگیخته شدن است !
BOTICELLIتابلوی “ تمثال بهار ”اندازه ی متفاوت آن انسان را بلافاصله تحت تاثیر قرار می دهد ...یک نقاشی با عرض بیش از 3 متر روی صفحه های چوبی با ضخامت 8 سانتی متر به هیچ وجه چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت ...چندین شمایل با اقتباس از اسطوره های کلاسیک به تصویر کشیده شده اند ...
HOKUSAIتابلوی “ موج بزرگ ”قدرت های عظیم طبیعت همواره الهام بخش هنرمندان بوده اند .این موج بزرگ است ... شاید معروف ترین تصویر هنر شرق دور ...این اثر به عنوان یک نقاشی چاپی برای از بین رفتن ساخته شده است ...اما این نقاشی حتی دانشمندان را نیز محصور خود کرده است !

Vermeerتابلوی  “ هنر نقاشیهنرمندی که این نقاشی را کشیده ، تعدادی از نفیس ترین شاهکارهای شمال اروپا را خلق کرده است ...آثاری همچون دختری با گوشواره مروارید و زن شیر فروش ...اما او این تابلو را شاهکار خود می داند ...
Whistlerتابلوی “ مادر ویستلر ” تصویری که تاکنون هزاران بازسازی طنزآمیز از آن انجام شده است !تصویری ساده و آرام اما پر از قصه های ناگفته ...این تصویر چیزی بیش از یک نقاشی است ...در واقع آغاز تصویرسازی به سبک امریکایی است !

Vangoghتابلوی “ گل های آفتابگردان ”بر روی دیوار گالری ملی لندن ، مشهورترین نقاشی موجود در بریتانیا دیده میشود ...  15 گل در یک گلدان ... اما گل های آفتابگردان صرفا یک تصویر زیبا از طبیعت بی جان نیست ... نمای خیره کننده آنها پرده از یک داستان عمیق تر برمیدارد !

Rembrandtتابلوی  “ نگهبان شب ”این نقاشی برای هلندی ها حکم تابلویی مقدس را دارد !اما چرا تصویر یک گروه سرباز نیمه وقت هلندی به یکی از مشهورترین آثار هنری جهان تبدیل شده است ؟این تابلو چه داستانی برای گفتن دارد و اصولا چرا رامبراند آن را نقاشی کرده ؟

Renoirتابلوی “ جشن در مولن دلا گالت ”این اثر یکی از شادترین و بزمی ترین نقاشی ها در تاریخ هنر به حساب می آیدولی این نقاشی زمانی کشیده شد که پاریس در خون هزاران نفر غرق بود ...و سالن مولن دلا گالت نیز محل اختفای انقلابیون و خرابکارها !اما چه چیز نقاش را به کشیدن همچین تصویری از این محل ترغیب کرده است ؟

Pieter Bruegelتابلوی “ سرشماری در بیت الحم ”این تابلو یکی از اولین نقاشی های شناخته شده زمستانی است ...خالق آن تصاویر بسیاری از مناظر زمستانی را برای ما خلق کرده است ...اما این یکی مصداق کاملی از یک کریسمس برفی است ...این تابلو داستان طلیعه میلاد مسیح در قلب کریسمس را باز می گویدمریم و یوسف نجار شب تولد مسیح به بیت الحم می رسند ...
زبان : دوبله فارسیکيفيت : DVD ( قابل پخش در کامپيوتر و DVD Player های خانگی )تعداد دیسک: 3 DVDمحصول : BBC Channel
تهیه شده توسط فروشگاه ساز آبتین